Skip links

3 dobré důvody, proč si koupit byt z developerského projektu ještě před kolaudací

Koupit nebo nekoupit byt, který zatím existuje pouze na papíře? Pro mnohé Čechy poněkud odvážný nápad. Nákup bytu ještě před kolaudací pro vás ovšem může mít spoustu výhod. Prozradíme vám, proč se vyplatí rezervovat nový byt ještě před výstavbou.

1. Úspora 5-10 % z kupní ceny

Ještě než se do nového bytu nastěhují první obyvatelé, prochází developerský projekt 3 fázemi – předprodej, výstavba, kolaudace. Předprodej bytů začíná už v době, kdy je projekt teprve na papíře. Oproti nákupu bytu ve zkolaudované novostavbě ušetříte za stejnou nemovitost zhruba 5-10 % z kupní ceny. Ušetřené statisíce můžete použít třeba na vybavení bytu.

Může se také stát, že na zkolaudovaný byt k nastěhování už finančně nedosáhnete, protože jste limitování výší hypotéky. Na byt v předprodeji vám ale hypotéka třeba ještě vystačí, aniž byste museli sáhnout po menším.

Pokud se nepotřebujete ihned nastěhovat a můžete počkat, než se novostavba dostaví, úspora financí stojí za to. Na byt se většinou čeká 18 – 24 měsíců.

novostavba
  • Úspora 5-10 % z kupní ceny.
  • Větší výběr nemovitostí.
  • Možnost změny dispozic a zařízení.

2. Větší výběr nemovitostí.

Jakmile se spustí předprodej bytů, jejich výběr se začne postupně ztenšovat. U zkolaudovaných novostaveb se většinou už byty pouze doprodávají. To znamená, že na výběr budete mít už jen několik málo bytů, které vám svou dispozicí nebo umístěním v novostavbě nemusí vyhovovat.

Neradi byste bydleli v přízemí, nebo ve 4. patře bez výtahu? Tak si raději s rezervací pospěšte. Čím dříve složíte rezervaci, tím větší náskok budete mít před ostatními zájemci a můžete vybírat jak je libo.

3. Možnost změny dispozic a zařízení

Pokud je byt zatím jen nakreslený na papíře, máte možnost do budoucích dispozic ještě zasáhnout. Posunout příčky, vybrat podlahu, dveře, obklady do koupelny… To je velký benefit, obzvlášť pokud máte vyhraněný vkus a nelíbí se vám uniformní zařízení.

Možná vás odrazuje fakt, že nedostavěný byt nemůžete před rezervací vidět a udělat si lepší představu o jeho dispozici. Většina developerů má projektů rozestavěných více, a proto obvykle nabízí možnost prohlídky bytu o stejné dispozici v jiném bytovém domě.

navrh interieru

Toužíte po dokonalém bydlení v novostavbě, ale ještě jste nenašli to pravé? Ušetřete čas strávený prohledáváním nabídek na internetu. Nejlepší byty za nejvýhodnější cenu developeři obvykle neinzerují, protože se okamžitě rozprodají. My vám zprostředkujeme desítky aktuálních developerských projektů, díky kterým se dostanete k nejlepším bytům a ještě ušetříte.

Stačí vyplnit formulář s požadavky na nemovitost a lokalitu a my se vám brzy ozveme.

Leave a comment