Skip links

Byt s terasou: Terasa jako bonus nebo zbytečná investice?

Dostatek soukromí a místa pro venkovní aktivity jsou hlavní výhodou bytů s terasou. Druhou stranou mince je vyšší pořizovací cena. Vyplatí se vám větší investice, nebo se spokojíte raději s balkónem či lodžií? Pojďme se společně podívat na největší výhody a nevýhody bytů s terasou.

Balkón, lodžie nebo terasa? Jaké jsou výhody a nevýhody?

Balkón
Je okrasou bytu, ale nabízí málo prostoru. Využijete ho k občasnému posezení, sušení prádla nebo pěstování balkónových květin.

Lodžie
Bývá prostornější než balkón, ale pro venkovní aktivity nenabízí dostatek místa.

Terasa
Nabízí spoustu prostoru nejen pro venkovní posezení, ale také další aktivity. Na terase můžete grilovat, pěstovat větší rostliny, opalovat se nebo cvičit.

Nevýhody bytů s terasou

 • vyšší pořizovací cena
 • větší náklady na vybavení terasy
 • vyšší nároky na pravidelnou údržbu
 • možné problémy se zatékáním vody

Výhody bytů s terasou

 • rozšíření bytu o další prostor
 • dostatek místa pro posezení i aktivity
 • větší soukromí
 • spousta možností pro trávení volného času

Kde bývá zakopaný pes?

Kromě vyšší pořizovací ceny a vyšších nároků na údržbu můžete narazit na další nevýhody. Jednou z komplikací může být zatékání terasy. Na vině v tomto případě bývá nekvalitní práce řemeslníků a nedostatečná hydroizolace.

Pokud kupujete byt ve fázi projektu, můžete si kvalitu provedení pohlídat. V opačném případě vás mohou zaskočit náklady na opravy a škody způsobené sousedům.

V bytech umístěných v nejvyšších patrech vás v bude sužovat horko. Počítejte s další investicí do
zastínění a klimatizování. Kdo má terasu v nižším patře, potýká se s nedostatkem soukromí.

Na závěr je třeba říci, že terasa nikdy nenahradí zahradu. Pokud toužíte po kousku vlastní půdy, pořiďte si raději byt s předzahrádkou.

Co vás potěší?

Propojení bytu s venkovním prostorem má své kouzlo. Těšit se budete ze zdravého stolování na čerstvém vzduchu i krásných výhledů. Můžete se obklopit zelení a pěstovat vlastní bio zeleninu. V létě si můžete vytáhnout na terasu lehátka a chytat bronz, zatímco děti budou dovádět v nafukovacím bazénku. Báječnou atmosféru bude mít také vaše grilování nebo letní párty na terase.

Chcete si dopřát luxus uprostřed města?

Byty s terasou jsou zkrátka příjemným nadstandardem, a proto jsou stále žádanější. Poptávka volných nemovitostí proto převyšuje nabídku. Zejména v Praze a dalších velkoměstech je zájem obrovský. Mnohé byty v novostavbách jsou okamžitě rezervovány, a proto se některé nabídky developerů do inzerce na realitních serverech ani nedostanou.

Pokud si chcete dopřát luxus v podobě terasy, zanechte nám na sebe kontakt. Díky úzké spolupráci s developery vám pomůže splnit sen o novém domovu a zprostředkujeme nákup exkluzivní nemovitosti podle vámi zadaných kritérií.

Mám zájem o nabídku

Leave a comment

 1. Byty s předzahrádkou: Domov s kouskem vlastní přírody - Probyt
  Permalink