Skip links

Rezidence
U Sv. Štěpána

V Rezidenci U Sv. Štěpána si magickou atmosféru můžete vychutnávat každý den. Má podobu neobyčejného klidu, který se překvapivě skrývá v nitru bijícího srdce Prahy.

Lokalita:

Praha 2 - Nové Město

Ceny od:

6 795 000 Kč

Dokončení projektu:

Říjen 2023

O projektu

Místo posvátných vodních pramenů se během historie zásadně proměnilo, jeho magie však překonala celá staletí. V Rezidenci U Sv. Štěpána si magickou atmosféru můžete vychutnávat každý den. Má podobu neobyčejného klidu, který se překvapivě skrývá v nitru bijícího srdce Prahy.

Nárožní soubor tří měšťanských domů navrhl stavitel Alexander Hellmich asi v polovině 19. století. Dal jim pozdně klasicistní charakter. Přestavba podle plánů Josefa Blechy z roku 1881 pak jeden z nich ozdobila novorenesanční fasádou. Aktuální rekonstrukce v podání PSN navrací domům jejich krásu i historické kouzlo, v mistrné kombinaci s moderními technologiemi a uživatelskými standardy 21. století.

Časová osa

Veškeré výše uvedené termíny mají pouze informativní charakter a žádným způsobem negarantují, že budou dodrženy.
Uvedené termíny vycházejí z optimálních předpokladů při výstavbě a realizaci projektu, je proto nezbytné je brát s rezervou.

1. Zahájení prodeje

Prosinec 2021

2. Zahájení prací

Leden 2022

3. Dokončení prací

Červen 2023

4. Kolaudace stavby

Červenec 2023

5. Předání jednotek

Říjen 2023

Mám zájem o projekt

Nabídka bytů

Obyvatelé Rezidence U Sv. Štěpána se mohou těšit z dokonalého pohodlí a promyšlených detailů stejně tak, jako se kochat historizujícími prvky. Zpestřují exteriér i interiér, například v podobě kazetových vstupních dveří nebo dřevěných špaletových oken.

Několik bytů s výhledem do vnitrobloku doplní lodžie či balkony. Vybrané jednotky mají možnost rekuperace a chlazení, k dispozici jsou i sklepy. Dům se navíc rozroste o zakladač pro parkování 7 vozidel. Celkem 31 bytů a 11 ubytovacích jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk ve standardu FIT OUT nabízí útočiště pro všechny, kteří chtějí svůj život propojit s magií Prahy.

Přepište starý pergamen novým příběhem, svým vlastním. Staňte se ryzí součástí pulzující metropole, v unikátní lokalitě zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO.

Mám zájem o projekt
ulica na rybničku

Lokalita

Obyvatelům Rezidence U Sv. Štěpána je Karlovo náměstí dostupné za 7 minut chůze, s ním i metro B. Do 10 minut pěšky je vzdálené také Václavské náměstí (metro A a C) nebo náměstí Míru (metro A). Jen 3 minuty chůze (asi 250 m) dělí rezidenci od náměstí I. P. Pavlova a metra C, 3 minuty je vzdálená i tramvajová zastávka Štěpánská.

Vyhlášené restaurace, kavárny a bary, obchody, historické památky, kulturní zařízení, vzdělávání, úřady… to vše tady máte jako na dlani. K procházce láká i řeka Vltava. Na Náplavku dojdete do 15 minut. Každý si v okolí Rezidence U Sv. Štěpána najde to své.

Historický genius loci

Gotická majestátnost, klasicistní styl i novorenesanční noblesa.

Krása i historické kouzlo

Kombinace s moderními technologiemi a uživatelskými standardy 21. století.

Možnosti velkoměsta s odkazem největšího českého panovníka, který se sám skláněl před prvomučedníkem Štěpánem, jsou nezměrné.

Karel IV. pojal návrh Nového Města tak velkoryse, že se jeho centrum stalo ve 14. století největším náměstím v Evropě. Původně Dobytčí trh dnes nese název Karlovo náměstí a je s rozlohou 8 hektarů stále největším náměstím Prahy. Místní pamětihodnosti osvěžuje zeleň rozlehlého parku s podpisem zahradního architekta Františka Josefa Thomayera.

Co o nás říkají naši klienti

Máte zájem o konkrétní projekt nebo chcete poradit s výběrem nejvhodnější nemovitosti?

Nezávazně nás kontaktujte